* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Оператор технологічних установок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора технологічних установок 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси, схеми, карти установок, що обслуговуються; правила регулювання технологічного процесу, улаштування обладнання, що обслуговується, призначення та принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості сировини, реагентів, продуктів, що виготовляються на підприємстві, матеріалів, які застосовуються; основи слюсарної справи; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт; властивості шкідливих, небезпечних і отруйних речовин, які застосовуються при виконанні робіт, що пов'язані з професійними обов'язками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює ведення технологічного процесу на установках з переробки нафти, нафтопродуктів, газу, сланцю і вугілля відповідно до робочих інструкцій під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Обслуговує апарати, вентилятори, котли-утилізатори або пароперегрівачі, колчеданні сепаратори, катерні, тунельні печі, газогенератори та інше аналогічне обладнання на технологічних установках. Проводить переключення з працюючого обладнання на резервне. Замінює луг. Здійснює дренування води з апаратів. Регулює подавання реагентів, палива, пари, води, електроенергії на дільницю, яка обслуговується; регулює подавання сировини на дроблення і помел, ступені помелу. Здійснює ведення процесу горіння в топці сушильної печі або печі-млина. Контролює якість, облік витрат сировини, реагентів і кількість продукції, що виробляється. Навантажує і розвантажує кокс з вагонів силосів-нагромаджувачів. Прибирає кокс поблизу стрічкових конвеєрів, класифікаторів, живильників, залізничних шляхів. Бере участь у ремонті технологічної установки.