* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту гідротурбінного устаткування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих вузлів і деталей гідротурбінного устаткування; призначення і правила застосування нескладного слюсарного й вимірювального інструменту; небезпечні місця в цеху, захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; правила установлення інвентарних риштувань; елементарні знання з матеріалознавства; прості прийоми такелажних робіт; будову й правила користування простими такелажними засобами; правила стропування вантажів малої маси; будову і схеми розташування водопроводів і маслопроводів всіх призначень, способи їх прокладання і застосування в каналах, тунелях, на землі, по стінах і колонах; призначення і конструкції запірної і запобіжної арматури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності), очищення, промивання і протирання демонтованих деталей. Доставляє на робоче місце, підготовляє до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої і матеріали. Працює спільно з електрогазозварником у приміщенні цеху, у камері робочого колеса гідротурбіни і знімного сегмента. Зачищає поверхні для лудіння і паяння. Шліфує пневмоінструментом кавітаційні руйнування поверхонь камери та втулки робочого колеса і підводної частини гідротурбіни під наплавлення і після наплавлення за шаблонами. Виконує підручні роботи під час розбирання, ремонту і складання направного апарату гідроагрегату, направного турбінного підшипника (гумовим або лігнофолевим вкладишем), заміни ущільнень лопатей робочого колеса поворотно-лопатевої гідротурбіни із застосуванням нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації ремонтує і прокладає трубопроводи, складає і розбирає металеву частину риштувань у підводній частині гідротурбіни з використанням понтона, проводить нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей гідротурбінного устаткування.

Приклади робіт
Арматура масловодозапірна - перебивання сальників. З'єднання болтові - розбирання, промивання, складання і шплінтування. Камери, втулки робочих коліс - відновлення профілів. Люки підп'ятників, кришки гідротурбін - розкриття і закриття. Муфти - розбирання і складання захисних кожухів. Маслоохолоджувачі, повітроохолоджувачі - чищення, підручні роботи під час вальцювання кінців трубок. Прокладки простої конфігурації з гуми, картону, пароніту - розмічання і вирубування за розміткою. Підшипники гідроагрегата - чищення, промивання. Сітки фільтрів, водоприймачів - чищення. Фаски - вирубування під зварювання.