Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Карамельник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією карамельника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: властивості карамельної маси для виготовлення льодяників; методи контролю та регулювання технологічного процесу виготовлення льодяників; будову та правила експлуатації варильної апаратури, карамелеформувальних машин та агрегатів, транспортувальних пристроїв, комунікацій, обладнання безперервно-потокової механізованої лінії; вимоги до якості льодяників.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення льодяників на карамелеформувальному агрегаті. Регулює режими проминання, оброблення й охолодження карамельної маси, визначає її готовність до формування. Формує карамель на машинах з штампувальними або різальними ланцюгами, на вальцях монпасье. Виявляє й усуває несправності в роботі обслуговуваного устаткування. Під час приготування льодяників на безперервно-потоковій механізованій лінії стежить і регулює процес варіння, ароматизації, охолодження карамельної маси, перевіряє якість загортання та розфасування відформованої карамелі.