Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор лінії у виробництві харчової продукції 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Операторське стажування. Стаж роботи за професією оператора лінії у виробництві харчової продукції (інші виробництва) 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва сухого кукурудзяного глютену; способи зневоднення глютену; технології вітчизняного та зарубіжного виробництв зневоднення глютену; будову та принцип роботи технологічного устаткування та засобів автоматики (pH-трансмітер, електромагнітний витратомір, терморегулятор, пневматичні регулювальні клапани і клапани постійного тиску, повітряні редуктори, фільтри тонкого очищення повітря і води, електроклапани, електротермометри тощо): робочі параметри декантера; можливі несправності, їх відображення на панелі пульта керування та способи усунення; інструкції з керування технохімічними процесами з пульта керування із обслуговування устаткування, норми і правила охорони праці та правила безпечного ведення робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес зневоднення глютену під керівництвом оператора 6 розряду. Читає показання реєстраційних, демонстраційних та контрольно-вимірювальних приладів і виконує відповідні робочі операції на пульті керування. У разі виникнення можливих відхилень від нормального перебігу процесу вживає заходів щодо їх усунення. За показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами хімічних аналізів та візуальними спостереженнями контролює процес зневоднення глютену, регулює та підтримує задані режими роботи лінії. Стежить за схемами подавання та приготування вхідного продукту (кукурудзяного глютену), розчину каустичної соди, охолоджувальної води для гідромуфти. Відбирає проби продукту (вхідного, нейтралізованого, верхнього сходу з декантера, зневодненого глютену після декантера) і коригує технологічні режими за одержаними результатами. Стежить за вологістю сухого глютену та за його накопиченням у відвантажувальних місткостях. Бере участь в обслуговуванні устаткування (профілактичне промивання, чищення, змащування тощо).