* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник миловаріння 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника миловаріння 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу безперервного омилення і варіння мила періодичним методом; властивості синтетичних і натуральних замінювачів жирів і допоміжних матеріалів; норми витрат сировини і матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння різних сортів і видів мила періодичним методом у котлах і апаратах безперервної дії під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Запускає, зупиняє, регулює роботу апаратів безперервної дії. Контролює додержання температурного режиму, вологості, концентрації розчину, співвідношення витрат жирних кислот, каустичної і кальцинованої соди. Регулює швидкість обертів у мішалках змішувача і подавання компонентів у апарат. Відкачує мило в коректувальні місткості і коригує його додаванням жирних кислот. Веде процес нейтралізації жирних кислот у варильних котлах, омилення жирової суміші розчином їдкого натрію, коригує, відсолює розчином електроліту, шліфує і становить мила на відстій. Стежить за роботою апаратів, котлів, дозувальних пристроїв і мірників. Контролює процес поліпшення якості жирових і нафтових відходів, допоміжних матеріалів і очищення від сторонніх домішок. Контролює своєчасну переробку відходів мила. Перевіряє справність арматури на трубопроводах. Веде технологічний журнал, облік витрат сировини та виходу готової продукції.