* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Провідник-електромонтер поштових вагонів", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальне й внутрішнє обладнання поштового вагону і його основних вузлів; види ремонту поштового вагону і термін його виконання; способи перевірки букс, гальм та електрообладнання; види пошкоджень, за яких вагони не включаються до складу поїздів; будову електрообладнання вагонів (генератора, акумуляторної батареї, розподільного щита), вентиляційного і холодильного обладнання та інше; порядок завантаження і розвантаження поштових вагонів; адміністративно-територіальний поділ України; плани направлення пошти та періодичних видань у межах обслуговуваних маршрутів; Правила перевезення пошти та експлуатації поштових вагонів на залізницях України, Інструкцію із сигналізації та руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує поштовий вагон. Утримує вагон у належному санітарно-гігієнічному стані. Забезпечує роботу систем опалення, водозабезпечення, електрообладнання, вентиляційних та холодильних пристроїв, усуває пошкодження, що виникають. Бере участь у технічному огляді поштового вагону перед відправленням у рейс. Здійснює технічне обслуговування обладнання поштового вагону. Бере участь у обміні та обробці пошти на шляху прямування поштового вагону. Виймає листи із поштових скриньок, штемпелює їх, перевіряє пошту, бере участь у розкритті і запаковуванні страхових мішків, приймає і видає пошту з поштового вагону. Забезпечує збереження пошти під час обміну та на шляху прямування поштового вагону. Відповідає за наявність обладнання та інвентаря у поштовому вагоні. Готує поштовий вагон до здавання у заводський або деповський ремонт, бере участь у прийманні вагону після ремонту та складанні приймально-здавального акту. Здійснює підготовку вагону до літніх та зимових перевезень. Бере участь у складанні актів під час аварій та пошкодженнях поштового вагону і забезпечує схоронність майна та його повернення до місця призначення або місця приписки. Виконує іншу роботу за дорученням начальника поштового вагону. Упроваджує заходи для виконання правил перевезення пошти й експлуатації поштових вагонів на залізницях України.