* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Кабельник-спаювальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кабельника-спаювальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи багатоканального зв'язку й телефонії; основні положення з технічної експлуатації міжміських і міських кабельних споруд; методи прокладки та монтажу кабелів механізованими способами, застосовувані для цього інструменти і пристрої; конструкцію всіх обслуговуваних кабелів; основні уявлення про первинні електричні параметри кабелів; призначення і принцип дії вимірювальних приладів, які використовуються під час експлуатації кабелів; правила перевірки жил і оболонок кабелю; норми витрат метаріалів і порядок їх списання; облік кабельних пошкоджень; інструкцію з утримання НПП, НРП; електричні норми при вимірюванні кабелів постійним струмом; Правила охорони ліній зв'язку і Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних та повітряних ліній зв'язку; правила безпеки під час виконання робіт у межах обов'язків та завдань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування і ремонт усіх типів міжміських кабелів та кабелів міської і сільської телефонних мереж ємністю до 300 пар і їх кінцевих пристроїв. Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні кабелів ємністю понад 300 пар. Здійснює монтаж кабелів ручним та механізованим способами, утримує кабель під постійним надлишковим повітряним тиском, усуває негерметичність оболонок кабелю. Вимірює кабелі постійним струмом. Паяє кабелі, заливає муфти кабельними масами, знімає свинцеві оболонки з кабелю. Виконує періодичні електричні виміри корозійного стану підземних металевих споруд електрозв'язку (питомий опір грунту, опір захисних, лінійно-захисних заземлень, захисні потенціали оболонок кабелю, цистерн необслуговуваних підсилювальних пунктів (НПП) та необслуговуваних регенераційних пунктів (НРП); потенціалів протекторів). Здійснює технічне обслуговування трас волоконно-оптичних ліній зв'язку. Виконує роботи із фіксації трас кабелю після проведення ремонтних робіт, усуває пошкодження. Здійснює поточне обслуговування кабельних шахт (перепаює металеві оболонки кабелів, установлює та замінює консолі, перекладає кабелі). Здійснює поточне обслуговування НПП та НРП (замінює ущільнювальні прокладки і датчики тиску, перевіряє службовий зв'язок і телеконтроль, установлює НПП та НРП під надлишковий повітряний тиск).

Приклади робіт
Заливання муфт кабельними масами; знімання свинцевих оболонок кабелю; установка та заміна консолів.