* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Робітник зеленого будівництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи робітником зеленого будівництва 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: засоби малої механізації та правила роботи з ними; кондицію стандартних дерев і кущових рослин і способи їх відбирання у лісових масивах або розсадниках; способи викопування стандартних дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою; способи видаляння пошкоджених коренів і гілок крон; способи обрізання та проріджування крон дерев; способи планування площин, грядок, доріжок і укосів за геодезичними позначками; класифікацію та структуру рослинних грунтів; способи готування земляних сумішей; основні види органічних і мінеральних добрив і стимуляторів росту зелених насаджень, способи внесення їх у грунт; способи улаштовування квітників; способи саджання стандартних дерев, кущів, цибульних одно- і багаторічних рослин під час закладання парків, скверів і бульварів; способи заготовляння дерну механічними дернорізками; способи обприскування дерев і кущів розчинами отрутохімікатів; охорону праці під час роботи з отрутохімікатами; правила обкопування саджанців і кущових рослин; способи упаковування саджанців і кущових рослин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності під час закладання зелених насаджень, розбивання скверів, газонів і будівництва спортивних майданчиків.

Приклади робіт
Відбирання за кондицією стандартних дерев і кущових рослин у лісових масивах або розсадниках. Викопування саджанців хвойних порід з грудкою. Пакування грудки. Викопування дерев і кущових рослин з оголеною кореневою системою. Вибирання та видаляння пошкоджених коренів і гілок крон. Планування площин, грядок, доріжок й укосів за геодезичними позначками. Саджання дерев з оголеною кореневою системою в готові садивні ями з розтяжками між кілками. Саджання кущових рослин з оголеною кореневою системою в готові садивні траншеї. Саджання рисунком середньої складності цибульних одно- і багаторічних рослин у відкритий грунт. Сіяння газонних трав на крутих укосах. Готування земляних рослинних сумішей. Внесення під час саджання рослинних сумішей, стимуляторів росту, органічних і мінеральних добрив. Обприскування розчинами отрутохімікатів кущів і дерев. Поливання рослин дощувально-поливальними машинами. Зрізування грунту газонів механічними дернорізками. Установлювання чавунних пристовбурних решіток з улаштовуванням дерев'яних каркасів. Улаштовування квітників, підстригання квітників шпалерними ножицями. Заготовляння дерну механічними дернорізками.