Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Річковій робітник на експлуатації та обслуговуванні несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи річковим робітником на експлуатації та обслуговуванні несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила буксирування та швартування плавучих засобів; буксирне та швартове устаткування; розпізнавальні вогні суден, створні знаки й основні сигнали, установлені правилами судноплавства по внутрішніх річкових шляхах; правила вимірювання глибини, виконання простих судових такелажних, слюсарних, малярних і теслярських робіт; способи виконання виморожувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з експлуатації й обслуговування несамохідних плавучих землесосних снарядів, плавучих вантажонасосних установок та інших плавучих засобів.

Приклади робіт
Підготовляння плавучих засобів до буксирування. Розставляння знаків і сигналів. Зрощування сталевих тросів і прядив'яних канатів. Ремонтування пошкоджень корпусу. Дрібний ремонт табельного майна та допоміжного устаткування плавучих засобів. Фарбування елементів палубної надбудови. Промірювання глибин. Установлювання та розчалювання землеснарядів, плавучих кранів та інших плавучих засобів. Виконання судових такелажних робіт. Конопачення й обсмолювання човнів. Виморожування плавучих засобів. Нарощування й укорочування плавучих пульпопроводів на земснарядах. Заведення швартових кінців за допомогою шлюпки та катера.