* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Тесляр 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи теслярем 2 розряду – не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні породи та дефекти деревини; основи будови електроінструменту; прийоми чистого обстругування лісоматеріалів, обтісування колод, заготовлення одиночних паль одностоякових опор; способи заготовлення прямолінійних щитів опалубки і перегородок під штукатурку; способи улаштовування цоколів, дощатих настилів, перегородок, чорних обшивок та елементів покрівель; способи приготування антисептичних і вогнезахисних сумішей; способи нанесення антисептичних і вогнезахисних сумішей фарбопультами та розпилювачами; основні властивості рулонних і штучних покрівельних матеріалів; способи розмічання простих покрівель і покривання їх рулонними (насухо) та штучними матеріалами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості теслярські й опалубні роботи. Покриває покрівлі простої форми рулонними (насухо) і штучними покрівельними матеріалами.

Приклади робіт
Загально будівельні роботи - виготовляння простих щитів для перегородок під штукатурення. Улаштовування лат. Обшивання стін і стель під штукатурення й облицьовування. Улаштовування нижнього дощатого настилу в двошарових підлогах (чорних підлог). Установлювання плінтусів і гантелей. Улаштовування закидок і ремонт цоколів. Конопачення стін, віконних прорізів. Латування крокв і підшивання карнизів. Улаштовування тимчасових огорож і воріт. Нанесення антисептичних і вогнезахисних сумішей на дерев'яні конструкцій та деталі фарбопультами та розпилювачами. Улаштовування дерев'яних водозбірних колодязів, лотків і зумпфів. Виготовляння та ремонт простого будівельного інвентаря. Обтісування колод на канти та накругло, обтісування ребер дощок і пластин. Затісування кінців колод. Чисте обстругування лісоматеріалів, вибирання пазів, гребенів і четвертей. Обробляння лісоматеріалів електроінструментом. Розбирання лат та дерев'яних покрівель. Укладання лежнів і дощатого настилу. Виготовляння плавучих лат. Обшивання стін зрубів і льодорізів дошками. Заготовляння одиночних паль, насаджування на палі бугелів і башмаків. Відпилювання голів паль і верху шпунтових рядів. Заготовляння одностоякових опор ліній зв'язку та електропередач. Обробляння поверхонь сухою штукатуркою. Обробляння сухою штукатуркою вбудованих шаф. Покривання та ремонт одно- й двосхилих дахів рулонними матеріалами насухо з пришиванням цвяхами, азбестоцементними листами або плитками (шифером) і ремонт покриттів із цих матеріалів. Обробляння звисів і стиків. Розбирання риштувань. Опалубні роботи - виготовляння та ремонт щитів опалубки прямолінійної форми (прямокутні та косокутні) й прямолінійних елементів опалубки всіх видів. Заготовляння елементів простих риштувань, що підтримують опалубку, без нарощування. Розбирання опалубки перекриттів, балок, колон, льодорізів, балкової прогонної та надаркової споруди мостів.