Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач шампанського 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача шампанського 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості ігристого вина, дріжджів і допоміжних матеріалів, які застосовуються; основи технології розмноження чистої культури дріжджів; технологічний режим і правила його дотримання; принцип роботи обслуговуваного устаткування, апаратів, комунікацій; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила ведення обліку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні і відповідальні операції і роботи з розмноження чистої культури дріжджів і приготування дріжджової розводки під керівництвом готувача шампанського вищої кваліфікації або майстра (технолога). Стерилізує апарати, місткості, посуд. Освітлює (фільтрує, відстоює) живильне середовище. Наповнює живильним середовищем стерилізатори, стерилізує та зливає у стерильні місткості. Подає дріжджову розводку в живильне середовище і на виробництво насосами, мірниками. Обслуговує і регулює роботу апаратів, насосів, фільтрів і комунікацій. Переливає шампанське із пляшки в пляшку апаратами та пристроями для відділення вина від осадів, фільтрує, доливає вино у неповні пляшки. Готує порожні та наповнені пляшки до переливання, переміщення пляшок із штабелів. Попередньо охолоджує наповнені пляшки і заповнює порожні вуглекислотою. Чистить, миє апарати та пристрої. Веде облік.