Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Провідник із супроводження тварин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією провідника із супроводження тварин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок приймання, транспортування та здавання тварин і птиці; правила навантаження, обслуговування та розміщення супроводжуваних тварин і птиці у вагоні, автомобілі, плавзасобах; інструкцію із сигналізації залізниць у межах виконуваної роботи; маршрут прямування та правила надання першої ветеринарної допомоги тваринам і птиці; основи зоотехнії та ветеринарії; правила переганяння, випасання худоби; раціон та терміни годівлі; правила оформлення приймально-здавальних документів; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Супроводжує, обслуговує й охороняє племінних тварин та птицю в пунктах відправлення, призначення і під час руху в разі транспортування їх автомобілями; залізницею та водним транспортом. Приймає на базах партії худоби і переганяє її до пункту призначення. Підвозить або підганяє і навантажує тварин, птицю, інвентар, корми в пунктах відправлення, вивантажує в пунктах призначення. Обладнує та утримує в чистоті приміщення для тварин і птиці на транспортних засобах. Переганяє тварин на заготівельні та забійні пункти. Годує, напуває, додержується правил догляду за тваринами та птицею, випасає худобу під час руху. Бере участь у зважуванні, ветеринарному обробленні, сортуванні худоби. Надає першу допомогу травмованим тваринам і птиці. Оформлює встановлену документацію та здає тварин і птицю за приймально-здавальним актом. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.