* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Ефіроолійник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію роботи на живому тяглі із затримування снігу і талих вод, обробітку ґрунту та догляду за посівами; агротехніку й технологію ручних робіт з підготовки ґрунту до сівби, садіння, приготування добрив для внесення в ґрунт, догляду за посівами, збирання врожаю герані, васильків, м'яти, меліси та суцвіть шавлії мускатної; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручні та нескладні роботи на живому тяглі з вирощування ефіроолійних культур. Керує робочою худобою під час затримування снігу і талих вод та обробітку ґрунту (боронування, шлейфування, коткування, мульчування). Здійснює ручні роботи з підготовки органічних та мінеральних добрив до внесення їх у ґрунт. Виконує підготовчі роботи із сіянцями, саджанцями та розсадою до їх висаджування в ґрунт. Доглядає за насадженнями та посівами (мульчує, розпушує ґрунт у міжряддях, пінцирує, пасинкує, вершкує зелені пагони троянди, лаванди, м'яти, меліси). Збирає врожай: видаляє бутони троянди, зрізує зелену масу герані, васильків, м'яти, меліси та суцвіття шавлії мускатної тощо. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Розвезення та розстановлення у полі щитів для затримування снігу. Улаштування валиків плугом чи підгортальником для затримування талих вод. Мульчування ґрунту з транспорту. Затримування талих вод. Розпушування, розбивання грудок та розрівнювання землі перед садінням. Розпланування ділянок усередині плантації під садіння і встановлення шпалер. Оправлення, накривання буртів, кагатів та куп добрив. Розбивання, подрібнення талого гною, торфу і землі. Просіювання торфу, попелу, землі та інших сипких мас. Тимчасове прикопування саджанців перед садінням. Маркування поля під садіння. Пікірування сіянців у ящиках, на стелажах і в шкілці. Набирання, піднесення та розкладання сіянців, саджанців, сіянців та іншого садивного матеріалу. Поливання рослин з лійки, відра чи шланга під час садіння і догляду за ними. Обрізування перед садінням коріння та крони саджанців, сіянців, дичок тощо. Обробка стимуляторами росту живців перед садінням. Пінцирування, пасинкування, вершкування, обламування зелених пагонів троянди, лаванди, м'яти, меліси та ін.; вирізування пагонів потовщення, відрізування вершечків рослин ручною косою. Видалення бутонів троянди та квітконосів лаванди. Обрізування квітконіжок троянди, зрізування зеленої маси герані, базиліка Євгенольського, м'яти, меліси та суцвіть шавлії мускатної. Пакування листя м'яти перцевої, меліси в тюки.