Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник тютюну 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією сортувальника тютюну 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію переробки листового тютюну; зовнішні ознаки ферментованого тютюну, характерні для кожного товарного і ботанічного сорту; дефекти листя, ознаки хвороб, ломки і кондиції розщипу тютюну.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує листовий тютюн до переробки для виготовлення цигарок і сигарет вищих сортів. Укладає розщипаний тютюн у гарман або ящик, а у разі потокової лінії - на транспортер барабана. Визначає тютюн за якісними ознаками і товарними гатунками. Для партії вищих гатунків - сортує за листям і розщипує усі ботанічні сорти тютюну, які входять у тютюнову суміш; складає партії згідно з рецептурою тютюнової суміші і кондиціями.