Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник приготування високожирних емульсій 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: бактеріальні та фізико-хімічні властивості молочної плазми та жирів; технологію приготування молочної плазми, високожирних емульсій; режими роботи обслуговуваного устаткування, його будову; призначення та принцип дії контрольно-вимірювальних приладів; методи аналізів щодо сировини та матеріалів; правила миття і санітарного оброблення устаткування і трубопроводів; правила виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес одержання молочної плазми, приготування стійких вершків 82% жирності у разі ведення процесу одержання молочної плазми і виробництва стійких вершків під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Підготовляє сухе і натуральне молоко, воду, розчиняє лимонно-кислий і фосфорно-кислий натрій, цукор і сіль. Подає компоненти молочної плазми в змішувачі відповідно до заданої рецептури. Регулює процес набрякання молока. Подає молочну плазму, сквашене молоко і жировий набір у змішувач. Веде процес приготування 60% вершків шляхом гомогенізації. Нормалізує вершки до вмісту 82% жиру. Визначає ступінь готовності емульсії та вершків. Подає вершки на охолодження. Відбирає проби. Контролює якість молочної плазми, емульсій, вершків, витрат сировини і матеріалів. Чистить, миє та дезінфікує устаткування.