* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Водневик 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію одержання водню електролітичним методом; вимоги до якості водню, електроліту, води, пари; принцип роботи, правила експлуатації основного та допоміжного устаткування; методи визначення якості водню.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання водню електролітичним методом під керівництвом робітника вищої кваліфікації. Готує електроліт, подає його в електролітичну установку та бере участь у її запуску. Переключає запірну арматуру вручну чи за допомогою засобів автоматики (у разі автоматичного керування) у певній послідовності та з дотриманням інтервалів, встановлених регламентом. Стежить за роботою автоматики та блокуючих пристроїв, справністю устаткування, комунікацій водневих установок, показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Регулює роботу електролізерів та іншого устаткування. Визначає якість водню за результатами лабораторних аналізів і подає його в газгольдери. Відкачує воду з водозливних горщиків біля газгольдерів та на газопроводах. Очищає водозлив у басейнах газгольдерів. Бере участь в усуненні дрібних несправностей у роботі устаткування.