Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Кролівник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кролівника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи анатомії, фізіології, зоогігієни кролів; правила їх годівлі і розведення; техніку відбирання та добору пар; правила проведення парування, підготовки кролиць до окролу; техніку догляду і утримання маточного та племінного поголів'я і молодняка кролів, племінний облік; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Доглядає за кролями на племінних фермах і на кролівницьких комплексах. Годує, напуває тварин, прибирає клітки. Виконує заходи з поліпшення племінних якостей тварин. Добирає групи за статтю, віком та розвитком. Вибраковує основне стадо і комплектує відгодівельні групи. Парує самок, підготовляє гніздо і кролиць до окролу, приймає кроленят під час окролу, відсаджує та вирощує молодняк. Комплектує племінне ядро (селекційну групу) та групи кролів для продажу в інші господарства. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.