* *

 Категорія - Професіонали |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Інженер антенно-щоглових споруд I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера антенно-щоглових споруд II категорії - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази органів управління; методичні, нормативні та інші керівні документи з питань технічного обслуговування та ремонту антенно-щоглових споруд; організацію технічного обслуговування; порядок і методи проведення ремонтних робіт на антенно-щоглових спорудах; основні технічні показники закріпленого обладнання, приладів і пристроїв, необхідних для експлуатації і ремонту антенно-щоглових споруд; правила складання і монтажу антенно-щоглових і фідерних споруд; правила освітлення висотних споруд; основи розрахунків і конструювання щогл, веж та фундаменту під них; способи визначення зусиль напруги у сталевих канатах відтяжки щогл і порядок обстеження антенно-щоглових споруд; методи визначення прихованих дефектів у металевих конструкціях; правила бракування сталевих канатів, щогл та підйомних механізмів; правила приймання до експлуатації нових та після капітального ремонту антенно-щоглових споруд; правила ведення технічної документації та правила складання технічних паспортів на антенно-щоглові споруди; принципи будови електроустановок;Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів; передовий світовий та вітчизняний досвід з технічної експлуатації антенно-щоглових споруд; основи економіки; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує надійну роботу антенно-щоглових і фідерних споруд. Здійснює обслуговування та ремонт антенно-щоглових споруд, фідерних споруд, у тому числі антенно-хвильових трактів і підйомно-транспортного обладнання згідно з правилами та інструкціями з технічної експлуатації та іншими нормативними документами. Вимірює і контролює всі характеристики антен. Забезпечує виконання робіт з юстирування антен. Керує роботами з підйому та встановлення антенно-щоглових споруд. Забезпечує надійну роботу систем освітлення щогл (веж). Розробляє перспективні та річні плани оглядів, перевірок і профілактичних ремонтів антенно-щоглових споруд, фідерних споруд (антенно-хвильових трактів та інше) та підйомно-транспортного обладнання. Доводить до виконавців планові завдання та контролює їх виконання. Контролює роботу вимірювальних приладів. Аналізує показники якості роботи закріпленого обладнання. Веде облік пошкоджень на антенно-щоглових спорудах та впроваджує заходи для усунення причин виникнення пошкоджень. Керує роботами з усунення аварій на антенно-щоглових спорудах. Бере участь у роботах, пов'язаних з виявленням та усуненням найбільш складних пошкоджень на антенно-щоглових спорудах. Контролює якість проведення ремонтних робіт. Керує роботами, пов'язаними з підготовкою підйомних механізмів та інших об'єктів державного технагляду до запланованих перевірок інспекцією Держтехнагляду. Здійснює контроль за своєчасним і правильним складанням технічних паспортів на антенно-щоглові споруди та внесенням змін у ці паспорти. Провадить інструктаж та навчання підпорядкованих йому працівників, упроваджує передові методи праці. Бере участь у розгляді раціоналізаторських пропозицій і робить висновки про доцільність їх використання. Бере участь у розробленні технічних завдань на реконструкцію діючих та проектування нових антенно-щоглових споруд. Здійснює контроль за веденням технічної документації. Бере участь у розробленні та перегляді технічних нормативних документів на закріплене обладнання. Складає замовлення на матеріали, інструменти, прилади, які необхідні для роботи, та контролює їх використання. Систематично інформує керівництво про стан антенно-щоглових споруд, фідерних споруд, у тому числі антенно-хвильових трактів та підйомно-транспортного обладнання. Бере участь у роботах із впровадження механізації та автоматизації важких та трудомістких робіт. Керує підлеглими працівниками. Бере участь у розслідуванні причин аварій та впроваджує заходи для створення безпеки праці під час ремонту та експлуатації антенно-щоглових споруд, антенно-хвильових трактів та підйомно-транспортного обладнання.