Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випробувач двигунів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та взаємодію вузлів та деталей двигунів, які випробовує на стенді; технічні умови на випробування двигунів; призначення та взаємодію всіх частин та приладів випробувального стенду; конструкцію контрольно-вимірювальних інструментів та приладів, які застосовує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випробовує двигуни внутрішнього згоряння потужністю понад 73,6 кВт до 736 кВт (100 до 1000 к.с.) зі зніманням зовнішніх характеристик. Монтує та установлює двигуни різних марок і типів на випробувальні стенди. Установлює і регулює газорозподілення, кут подавання палива та повітророзподілення. Читає складні креслення та схеми. Виявляє та усуває дефекти двигунів. Виконує обкатні випробування гідромеханічних передач під навантаженням.