* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та способи налагодження складних приладів, механізмів і апаратів, які ремонтує та юстирує; призначення та способи налагодження складних контрольно-вимірювальних та контрольно-юстирувальних приладів; способи регулювання та градуювання приладів і апаратів та правила знімання характеристик під час їх випробування; правила розрахунку опору; схеми складних з'єднань; правила обчислення абсолютних і відносних похибок під час перевірки та випробування приладів; позначення теплових та електричних схем і креслень; систему допусків та посадок, квалітетів (класів точності) і параметрів шорсткості (класів чистоти оброблення); основи механіки та електроніки в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, регулює, випробовує, юстирує, монтує і здає складні електромагнітні, електродинамічні, тепловимірювальні, оптико-механічні, розрахункові, автоматичні, піротехнічні та інші прилади з підганянням та доведенням відповідних деталей та вузлів. Настроює та налагоджує устаткування релейного захисту, електроавтоматики, телемеханіки. Визначає дефекти приладів, які ремонтує, та усуває їх. Виконує слюсарне оброблення деталей за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності) та складає зубчасті та черв'ячні зачеплення. Складає та монтує складні схеми з'єднань. Обчислює абсолютну та відносну похибку під час перевірки і випробування приладів. Складає дефектні відомості та заповнює паспорти та атестати на прилади і автомати.

Приклади робіт
Авторегулятори - перевірка та налагодження на діючому устаткуванні. Апаратура кінопроекційна - заміна окремих вузлів та деталей. Арифмометри та друкарські машинки всіх систем - капітальний ремонт і реставрація. Ваги аналітичні точні - ремонт, регулювання. Ваги бункерні елеваторні - поточний, середній та капітальний ремонт, юстирування та перевірка. Ваги врізні товарні пересувні і стаціонарні - поточний, середній та капітальний ремонт, монтаж, юстирування, перевірка. Ваги товарні та автомобільні з коромисловими вказівними приладами - капітальний ремонт. Ваги шкальні товарні та автомобільні з циферблатним вказівним приладом - капітальний, середній та поточний ремонт. Візири - ремонт, юстирування. Випрямлячі - ревізія та ремонт. Водоміри всіх систем та всіх діаметрів в колодязях - установлення з перемиканням на інші діаметри, виконання середнього ремонту. Гальванометри самописні та логометри - розбирання та ремонт. Електроприводи всіх типів - монтаж та налагодження. Кіно- та фотоапарати - ремонт сінхронізаторів, діафрагми механізму уповільнення, юстирування дальноміра. Колеса зубчасті - доведення шпонкового паза з насадженням на вісь. Контактори магнітні, пускачі морського виконання - середній ремонт. Манометри і індикатори - розбирання, ремонт, складання та регулювання. Механізми годинникові всіляких приладів (манометрів, тягомірів тощо) - капітальний ремонт з виготовленням деталей та регулювання. Мікроскопи - ремонт з доведенням деталей та юстирування. Мости електричні - ремонт. Оптиметри горизонтальні і вертикальні - розбирання, ремонт, складання та юстирування турбін піноля з виготовленням, ковпачків, пружин та столиків. Осі з трибками - остаточне оброблення з доведенням. Перископи - ремонт та юстирування. Пірометри оптичні та радіаційні - капітальний ремонт. Прилади електромагнітної системи - ремонт з розбиранням механізму кінематики та пересувної системи. Прилади електронні регулювальні - ремонт. Реле поляризовані - ревізія, ремонт та регулювання. Системи пересувні приладів - балансування. Стабілізатори напруги - ревізія та ремонт. Столи монтажні - поточний ремонт. Товщиноміри ультразвукові електромагнітні - середній ремонт.