* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Паяльщик 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принципи роботи терморегулювальних приладів та нагрівальних печей; температуру плавлення золотих сплавів та паладію, припоїв, флюсів; властивості сплавів дорогоцінних металів та паладію, водню, флюсу, припоїв, вибілу, лугових розчинів та світильного газу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Паяє та відновлює деталі золотих годинникових корпусів в муфельній печі в захисній атмосфері водню. Паяє вушка водневими пальниками до обідків та кілець годинникових корпусів, які пройшли оброблення алмазними різцями. Виконує кислотне та лугове оброблення, готує флюси, відбілювальні та лугові розчини, дозований припій. Править та виготовляє паяльні пристрої. Стежить за устаткуванням паяльної майстерні та водневої станції.

Приклади робіт
Паяння: корпуси золотих годинників; ордени.