Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обслуговуваних тракторів, комбайнів, сільськогосподарських машин та устаткування, яке застосовується під час обслуговування машинно-тракторного парку; способи налагодження машин та устаткування; правила регулювання сільськогосподарських машин; будову, призначення та правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; слюсарну справу в обсязі робіт слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування 3 розряду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, перевіряє і регулює прості та середньої складності вузли і агрегати сільськогосподарських машин, тракторів і комбайнів. Виконує всі види операцій з технічного обслуговування тракторів тягового класу до 3-го. Виконує технічне обслуговування та усуває несправності стаціонарного устаткування, що застосовується під час налагодження, перевірки та регулювання сільськогосподарських машин. Оформляє технічну документацію з обслуговування машинно-тракторного парку. Водить трактори і комбайни всіх марок.

Приклади робіт
Акумулятори - перевірка рівня та щільності електроліту. Вакуум-апарати газоструминні - налагодження та регулювання. Гальма стволів дощувалок - налагодження та регулювання. Клапани усмоктувальні - регулювання. Маслоочисники відцентрові - очищення та промивання. Механізми газорозподілення - перевірка та регулювання зазорів між торцями клапанів і бійками коромисел. Насоси-регулятори та черв'ячні редуктори - регулювання. Паси та ланцюги - регулювання. Повітроочисники та впускні труби - перевірка герметичності та опору. Системи мастильні дизелів - заміна масла з промиванням. Системи паливні дизелів - регулювання форсунок. Стволи дощувалок - налагодження та регулювання. Ферми дощувалок - налагодження та регулювання.