Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Намотувальник котушок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії, порядок обслуговування устаткування різних моделей, яке використовує; кінематику, електричну схему та способи налагодження намотувального устаткування, яке застосовує; призначення та застосування універсальних та спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів та інструментів будь-якої складності; властивості, технічні та технологічні характеристики матеріалів, які застосовує; типи намоток та технічні умови на намотування виробів, що виробляються; основи знань з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує особливо складні та особливо стабільні котушки для високовольтних та високочастотних трансформаторів та трансформаторів друкованого монтажу з малими габаритними розмірами (намотувальне вікно 4 - 5 мм із застосуванням магнітопроводу ШЛ5, ШЛ6, ШЛ8 з великою кількістю обмоток та виводів) проводами різних діаметрів із заправленням виводів монтажним проводом. Намотує дослідні та експериментальні трансформатори та дроселі на автоматах, напівавтоматах та багатошпиндельних верстатах різних типів усекліматичного та експортного виконання і з особливим прийманням. Підганяє опори та індуктивності трансформаторів, перевіряє на короткозамкнені витки. Намотує на ажурні каркаси проводи будь-яких марок та діаметрів.

Приклади робіт
Трансформатори типу "Потенціал" високовольтні - намотування в умовах одиничного, дослідного, експериментального виробництва. Трансформатори для схем друкованого монтажу типу "Малютка" - намотування на магнітопроводи. Трансформатори тороїдальні, дослідні та експериментальні - багатошарове намотування в умовах малосерійного виробництва. Трансформатори-перетворювачі тороїдальні малогабаритні, трансформатори для відеотехніки малогабаритні - намотування котушок. Трансформатори особливо стабільні в експортному і всекліматичному виконанні - намотування котушок.