* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Токар-затилувальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією токаря-затилувальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості і правила перевірки на точність універсальних і спеціальних токарно-затилувальних верстатів різних типів і пристроїв, необхідних для виконання затилувальних робіт; способи установлення і вивірення інструменту; конструкцію, геометрію, правила термооброблення, заточування, доведення, установлення різального інструменту, способи одержання заданих квалітетів і параметрів шорсткості; правила настроювання і регулювання складного контрольно-вимірювального інструменту і приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує затилування на токарно-затилувальних верстатах складного та відповідального різального інструменту (черв'ячні багатозахідні і шліцьові фрези великого модуля, дискові фрези зі складним сполученням радіуса і поверхонь) за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності) і параметром Ra 0,16-0,04 (10 - 12-м класами чистоти). Шліфує профілі черв'яків і фрез за 6 - 7-м ступенями точності. Нарізає різьбу та виконує затилування її у шаховому порядку гребінками і різцями. Налагоджує верстати з застосуванням спеціальних пристроїв та виконує розрахунки, пов'язані з затилувальними роботами. Установлює на верстаті особливо складний інструмент, який обробляє, з точним вивірянням в різних площинах.

Приклади робіт
Головки різцеві для токарних автоматів і напівавтоматів - затилування різців до гартування. Довбачі - затилування. Зенкери двозубі спіральні - затилування. Фрези для виготовлення ланцюгових коліс та шліцьових валиків - затилування до та після термооброблення. Фрези для масляно-гвинтових насосів - затилування. Фрези для хвостових лопаток газових турбін - затилування. Черв'яки з прогресивним зчепленням - чистове нарізання.