Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шприц-машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шприц-машини 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес шприцювання заготовок, які випускаються; шифри та рецепти гумових сумішей, які обробляються, розміри та специфікацію заготовок; технічні вимоги до виробів; режими роботи устаткування; будову та правила налагодження шприц-машини та контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Провадить шприцювання заготовок їздових та варильних камер, заготовок для протекторних кілець та діафрагм. Готує спільно з вальцювальником наважку маточної суміші за рецептом. Настроює шприц-машину на заданий калібр, діаметр перерізу та вагу заготовок. Дотримується технологічних параметрів. Керує підйомними пристроями з вивантаження та переміщення заготовок.

Приклади робіт
Заготовки фермових гумових технічних виробів - виготовлення на прецизійному передформувачі.