Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Стерилізаторник матеріалів та препаратів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес стерилізації; будову та принцип роботи автоклавів і стерилізаторів; прийоми завантаження та розвантаження; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; способи регулювання температури; призначення матеріалів або медикаментів, які стерилізуються, та вимоги до них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес термічної стерилізації перев'язувальних матеріалів, скляного посуду, листів, касет, лотків, коробок з флаконами, шприц-тюбиками або ампулами, які заповнені продукцією медичного або ветеринарного призначення. Перевіряє справність комунікацій та запірної арматури, готує, пускає і зупиняє автоклави, стерилізатори і підсобне обладнання. Регулює температуру, тиск та інші параметри режиму стерилізації за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Завантажує та розвантажує обладнання. Заповнює завантажувальні листи.