* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову дорожньо-будівельних машин та тракторів; правила і послідовність розбирання на вузли та підготовки до ремонту дорожньо-будівельних машин і тракторів; призначення та правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; призначення та застосування охолоджувальних та гальмівних рідин, масел, палива; механічні властивості матеріалів, які обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення); основи електротехніки та технології металів в обсязі роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає дорожньо-будівельні машини, трактори, причіпні механізми і готує їх до ремонту. Розбирає, ремонтує, складає прості з'єднання та вузли дорожньо-будівельних машин та тракторів із заміною окремих частин та деталей. Знімає та установлює нескладну освітлювальну апаратуру. Виконує кріпильні роботи під час технічного огляду та обслуговування. Виконує слюсарне оброблення вузлів та деталей за 12 - 14-м квалітетами (5 - 7-м класами точності) з застосуванням пристроїв. Виконує більш складні роботи з ремонту та монтажу під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Бензобаки, акумулятори, кабіни, кожухи - установлення на машини та кріплення. Диски, гальмівні стрічки і фрикційні накладки - усунення пошкоджень та заклепування. Кронштейни, скоби, хомутики - виготовлення. Лебідки, муфти зчеплення, мости передні, візки гусеничні, кермове керування, механізми реверсивні - знімання, розбирання і підготовка до ремонту. Мости задні, двигуни, коробки передач - знімання. Плафони, ліхтарі світлові, свічки, стартери - знімання та установлення. Фільтри масляні, насоси водяні, вентилятори двигунів - знімання.