* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту автомобілів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту автомобілів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову автомобілів та автобусів, які обслуговує; технічні умови на ремонт, складання, випробування і регулювання особливо складних та відповідальних агрегатів та електроустаткування; електричні монтажні схеми будь-якої складності та взаємодію приладів та агрегатів в них; причини зношення сполучених деталей і способи їх виявлення і усунення; будову випробувальних стендів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Регулює та випробовує на стендах і шасі складні та відповідальні агрегати, вузли та прилади, автомобілі і замінює їх під час технічного обслуговування. Перевіряє деталі і вузли електроустаткування на перевіряльній апаратурі та перевіряльник пристроях. Установлює прилади та агрегати електроустаткування за схемою, вмикаючи їх у мережу. Виявляє та усуває складні дефекти і несправності в процесі ремонту, складання та випробування агрегатів, вузлів автомобілів та приладів електроустаткування. Виконує складне і відповідальне слюсарне оброблення, доводить деталі за 6 - 7-м квалітетами (1 - 2-м класами точності). Виконує статичне та динамічне балансування деталей і вузлів особливо складної конфігурації. Діагностує і регулює системи та агрегати автомобілів вантажних та легкових і автобусів, які забезпечують безпеку руху.

Приклади робіт
Агрегати та прилади електроустаткування - установлення за повною схемою, вмикання в мережу, перевірка і регулювання їх під час технічного обслуговування. Вали колінчасті з маховиками - балансування. Гальма гідравлічні і пневматичні - ремонт, складання, установлення та регулювання. Гальма, кермове керування, системи освітлення та сигналізації - діагностування. Генератори, стартери, спідометри - ремонт, складання, випробування, усунення дефектів. Гідропідйомники самоскидного механізму - складання та випробування. Гідротрансформатори - ремонт, складання. Двигуни всіх типів та марок - випробування на стенді, регулювання, діагностування. Мости передні та задні - заміна і регулювання підшипників. Прилади для перевірки трансмісії, кермового керування, витратоміри та газоаналізатори - обслуговування, тарування, ремонт. Розподільники запалювання, реле-регулятори - перевірка на стенді, регулювання, усунення дефектів. Циліндри, корінні та шатунні підшипники - перевірка після випробування на стенді, усунення несправностей та остаточне кріплення всіх з'єднань.