* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке ремонтує; призначення та взаємодію основних вузлів і механізмів; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання устаткування, агрегатів і машин; технічні умови на випробування, регулювання та приймання вузлів та механізмів; основні властивості матеріалів, які обробляє; будову універсальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила стропування, підіймання, переміщення вантажів; правила експлуатації вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає та випробовує середньої складності вузли та механізми устаткування, агрегатів і машин. Ремонтує, регулює та випробовує середньої складності устаткування, агрегати і машини, а також складне під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Виконує слюсарне оброблення деталей за 11 - 12-м квалітетами (4 - 5-м класами точності). Ремонтує футероване устаткування та устаткування, яке виготовлене з захисних матеріалів та феросиліцію. Розбирає, складає та ущільнює фаолітову та керамічну апаратуру і комунікації. Виготовляє пристрої середньої складності для ремонту і складання. Виконує такелажні роботи під час переміщення вантажів за допомогою простих вантажопідіймальних засобів і механізмів, якими керують з підлоги.

Приклади робіт
Агрегати вакуумні високого вакууму на установках середньої складності - ремонт. Вентилі всіх діаметрів - притирання клапанів. Вентилятори - ремонт, установлення. Верстати деревообробні - поточний ремонт. Верстати ткацькі - заміна нижніх валів та притискачів. Верстати токарні - повний ремонт поздовжніх та поперечних полозків, супортів. Вкладиші - приганяння та обпилювання по паралелях. Газопроводи - ущільнення місць підсмоктування діабазовою замазкою та нафтобітумом. Електропечі - розбирання та ремонт. Жолоби для заливання чавуну - заміна. Кожухи і рами складні - виготовлення. Конвеєри металеві - заміна роликів. Коробки швидкостей і подач в металообробних верстатах середньої складності - складання та регулювання. Лопаті, била, вали, пластини конвеєрів, витки шнеків - правка. Люнети - ремонт. Магазини інструментів, пристрої автоматичної зміни інструментів - ремонт, регулювання. Машини вуглезавантажувальні - складання і установлення гальмівного пристрою з важелем. Машини мотальні (текстильні) - капітальний ремонт пластин, підіймальних важелів, прикланів, веретен. Машини розливальні - ремонт ланцюга конвеєра, заміна виливниць. Млини, грохоти, сушильні барабани - поточний ремонт. Напівавтомати зварювальні, установки - середній і поточний ремонт. Насоси відцентрові - ремонт, установлення. Пристрої позиціювання шпинделів - регулювання. Різаки газоелектричні - заміна наконечників з центруванням електродів. Сита і ножі - знімання, установлення і регулювання. Теплообмінники - ремонт, складання. Трубопроводи - розбирання. Шлаковози - огляд, змащування і ремонт.