* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, агрегатів і машин, які ремонтує; правила регулювання машин; способи усування дефектів в процесі ремонту, складання та випробування устаткування, агрегатів і машин; будову, призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; способи розмічання та оброблення нескладних різних деталей; систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості; властивості кислототривких і інших сплавів; основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає та випробовує складні і особливо складні вузли та механізми. Ремонтує, монтує, демонтує, випробовує, регулює, налагоджує складне устаткування, агрегати і машини та здає після ремонту. Виконує слюсарне оброблення деталей і вузлів за 7 - 10-м квалітетами (2 - 3-м класами точності). Виготовляє складні пристрої для ремонту і монтажу. Складає дефекти відомості на ремонт. Виконує такелажні роботи з застосуванням підіймально-транспортних механізмів і спеціальних пристроїв.

Приклади робіт
Апарати колонного типу - ремонт, складання. Апаратура киснева та аргонова електроплавильних печей - ремонт, обслуговування. Арматура запірна - ревізія, ремонт, установлення. Верстати деревообробні та металорізальні - капітальний ремонт, регулювання. Верстати ткацькі - капітальний ремонт та налагодження уточного механізму. Віброгрохоти - заміна сит. Газоходи - заміна шиберів. Гідрозатвори скруберів - регулювання. Гідропідсилювачі, гідромотори - ремонт, складання, випробування. Головки багатопозиційні автоматичні - ремонт, регулювання. Гранулятори - заміна футерівки і бортів. Дробарки - ремонт з заміною та підганянням відпрацьованих деталей, регулювання величини дроблення. Змішувачі та сульфуратори - заміна валів і муфт. Каландри, преси для гладження універсальні та ротаційні - ремонт і налагодження. Компресори киснево-дотискувальні - поточний і середній ремонт. Конуси шпинделів - перевірка та відновлення методом притирання. Коробки швидкостей і подач металообробних верстатів - складання і регулювання. Котли парові та водогрійні - ремонт. Машини бурильні - монтаж і установлення. Машини для лиття під тиском - ремонт. Машини завалочні мартенівських печей - вивіряння колон по вертикальній осі та рівню, ремонт механізму кочення та повороту хобота. Машини прядильні - капітальний ремонт та регулювання. Машини швейні - поточний і капітальний ремонт. Млини, грохоти, сушильні барабани - середній ремонт. Напилювачі горловин конвертерів - демонтаж, монтаж. Насоси глибинні та штангові - ремонт і складання. Пневмонасоси, димососи, ексгаустери - ремонт. Підшипники відповідальні - заливання бабітом та шабрування. Редуктори обертових печей, парових млинів, конвеєрів, пластинчастих транспортерів, живильників - ремонт. Системи повітряні конвертерів і ватержакетів - регулювання, капітальний ремонт. Турбобури секційні та шпиндельні - ремонт, складання, регулювання, випробування. Устаткування мазутне - ремонт. Устаткування підготовчих цехів (дільниць) для виробництва олії і апарати жиропереробних виробництв - складання, регулювання та випробування. Чушкоукладачі - ремонт з заміною деталей.