* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту рухомого складу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту рухомого складу 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи рухомого складу, який ремонтує; призначення і правила застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів; основні заходи виконання слюсарних робіт з ремонту і складання простих вузлів у разі з'єднання болтами і валиками; основні механічні властивості матеріалів, які обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети (класи точності) і параметри шорсткості (класи чистоти оброблення), правила зчеплення і розчеплення трамвайних вагонів і тролейбусів з буксиром.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує слюсарне оброблення, виготовлення і ремонт деталей за 12 - 14-м квалітетом (5 - 7-м класами точності). Виготовляє нескладні деталі і сортовий матеріал. Розбирає і складає прості вузли і деталі у разі з'єднання болтами і валиками. Свердлить отвори ручним і механізованими інструментами. Нарізає різьби на кріпильних деталях мітчиками і плашками. Зчіплює і розчіплює трамвайні вагони і тролейбуси з буксиром.

Приклади робіт
Вали колінчасті тепловозів - пробуксовка. Замки сигнальних ліхтарів - знімання і установлення. Змійовики прогріву прес-маслянок паровозів - знімання і установлення. Екрани печей, скоби для кріплення диванів - виготовлення. Патрубки вентиляційні - знімання, ремонт і установлення. Передачі гальмові важільні - розбирання вузлів. Поручні, огорожі, драбини, підніжки, стояки, кронштейни, скоби, підвіски, фланці піщаних труб і сопел пісочниць, кришки відкидні оглядові, труби, сітки, люки, гачки сигнальних ліхтарів, щитки, маслянки - знімання, ремонт, установлення. Прокладки - виготовлення. Резервуари гальмового і пневматичного устаткування - промивання. Розпірки буксові, клини, скоби, тяги перевідного гвинта реверса паровозів - знімання. Секції холодильника дизеля - продування. Сітки картера, трубки зливні форсунок і колекторів дизелів - знімання та установлення. Скоби і хомути для кріплення труб, наконечники піщаних труб, сітки пісочниць - виготовлення. Труби повітряної магістралі, спускні крани, державки кінцевих кранів, повітроочищувачі гальмового і пневматичного устаткування - знімання і установлення. Трубки спускні та поливальні, сітки іскроуловлювальні, брезент між паровозом і тендером, кожухи і закладання пароробочих труб, труби і батареї опалення будки машиніста, корита вуглеподавальників, шворні паровозів - знімання і установлення. Устаткування механічне рухомого складу, допоміжне устаткування дизеля - заправляння мастилом. Штуцери - знімання і установлення.