* *

 Категорія - Керівники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Начальник відділу штурманського", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом в галузі організації та управління використання повітряного простору: для магістра - не менше 3 років, спеціаліста - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; Положення про використання повітряного простору України; Положення про об'єднану цивільно-військову систему організації повітряного руху України; Генеральну угоду між Міністерством транспорту та Міністерством оборони України, положення про Украероцентр; інструкції, положення, накази та інші організаційно-розпорядчі документи Мінтрансу та Міноборони, що регламентують планування, координацію та забезпечення використання повітряного простору та безпеки польотів; стандарти та рекомендовану практику ICAO в частині, що стосується; правила та норми охорони праці та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує штурманським відділом. Контролює організацію забезпечення аеронавігаційною інформацією та організовує штурманське забезпечення Украероцентру. Організовує та забезпечує штурманську підготовку працівників Украероцентру. Розробляє разом з зацікавленими міністерствами та відомствами проекти документів з удосконалення структури повітряного простору України. Взаємодіє з командними пунктами Збройних Сил України, іншими відомствами з питань використання повітряного простору України. Організовує підготовку документів начальнику Украероцентру для прийняття рішення щодо забезпечення діяльності, що потребує спеціальної організації використання повітряного простору. Бере участь в узгодженні інструкцій з виконання польотів (використання повітряного простору) в районі аеродромів (аеровузлів), з експлуатації полігонів, пунктів запуску куле-пілотів тощо, документів щодо будівництва і реконструкції споруд і об'єктів, які можуть становити загрозу безпеці повітряного руху або створювати перешкоду для нормальної роботи радіотехнічних засобів аеродромів. Організовує розроблення, доведення тимчасових режимів і короткочасних обмежень на використання повітряного простору, відпрацьовує проекти відповідних NOTAM та надає їх до служби аеронавігаційної інформації. Узагальнює досвід роботи старших штурманів чергових змін Центру та центрів обслуговування повітряного руху щодо забезпечення тимчасових режимів та короткочасних обмежень, розповсюджує та впроваджує позитивний досвід. Бере участь у розслідуванні порушень правил використання повітряного простору України.