Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник стерилізації 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника стерилізації 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес стерилізації окисом етилену; будову і принцип роботи обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами і системою автоматики; фізико-хімічні властивості газу, який стерилізується; правила роботи з вибухонебезпечними та отруйними речовинами; правила налагодження обладнання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес стерилізації деталей шприц-тюбиків для медичних препаратів окисом етилену в газовій камері. Готує системи керування до процесу стерилізації. Перевіряє герметичність газових, пневматичних і гідравлічних комунікацій і обладнання. Регулює процес за допомогою контрольно-вимірювальної апаратури. Контролює процес стерилізації за допомогою блока датчиків і аналізаторів з пульта керування. Перевіряє, налагоджує та обслуговує системи випарювання зрідженого газу та терморегулювання процесу, вакуумування та зволоження. Веде записи параметрів процесу стерилізації у виробничому журналі. Обліковує витрати сировини. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту.