Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Зоолаборант розплідника лабораторних тварин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією зоолаборанта розплідника лабораторних тварин 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему інбридингу та правила її дотримання при розведенні лабораторних тварин; основні принципи контролю генетичної чистоти лінії тварин; стандарти на лабораторних тварин; правила та способи регулювання мікроклімату в приміщенні; особливості годування різних вікових груп тварин і характеристику кормів; видові біологічні особливості тварин, які обслуговуються; правила проведення вакцинації тварин і виготовлення різних дезінфікуючих розчинів; правила ведення обліку результатів селекційної роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розводить мишей, пацюків, морських свинок, хом'яків, кроликів та інші види лабораторних тварин у стадах розплідників, які використовуються за схемами інбридингу (родинне схрещування). Контролює генетичну чистоту ліній тварин за генами забарвлення. Стежить за станом тварин, які контролюються з дотриманням установлених режимів. Проводить вакцинацію тварин під керівництвом ветеринарного лікаря. Підтримує в приміщенні відповідний мікроклімат.