Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор поста керування агрегатами безперервного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування, лакування та відпалювання 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора поста керування агрегатами безперервного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування, лакування та відпалювання 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні і електричні схеми устаткування технологічної частини безперервної автоматичної лінії, яке обслуговує; технологічний процес багатошарового двостороннього лакування алюмінієвої стрічки; основи різання металів; технологічний процес травлення, анодування та відпалу алюмінієвої стрічки; основи різання металів; технологічний процес травлення, анодування та відпалювання алюмінієвої стрічки і правила регулювання параметрів процесу; склади, фізичні і хімічні властивості алюмінієвих сплавів, лаків, кислот, лугів і інших матеріалів, які застосовуються в технологічному процесі, вимоги до них та до поверхні стрічки перед лакуванням; будову контрольно-вимірювальних приладів лінії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес багатошарового двостороннього лакування алюмінієвої стрічки в рулонах з пульта керування на агрегаті лакування, вбудованому в безперервну автоматичну лінію. Керує з пульта механізмами вхідного розмотувального і вихідного намотувального пристрою натяжної станції та накопичувача стрічки, печей відпалу і сушіння лакованої стрічки, вентиляторів пічного і лакувального приміщення. Контролює якість поверхні стрічки перед лакуванням відповідно до вимог стандартів. Регулює і контролює центрувальні пристрої з фото- і пневмодатчиками. Підбирає за якістю і складом алюмінієві сплаві, лаки, кислоти, луги і інші матеріали, які застосовуються в технологічному процесі. Веде технологічний процес безперервного зварювання, знежирення, рекристалізаційного відпалювання, травлення, нагрівання для повторного старіння та дресирування з поста керування вхідної частини агрегату безперервного відпалювання штаби і листа. Виконує поточний ремонт устаткування, яке обслуговує, і бере участь в планових видах ремонту та налагодженні механізмів всієї лінії.