Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Травильник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією травильника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила настроювання і регулювання складних контрольно-вимірювальних приладів, конструкцію і способи настроювання безперервних травильних агрегатів; фізико-хімічні основи процесу травлення металу різних марок у межах роботи, яку виконує; методи аналізу травильних розчинів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес травлення листового металу в рулонах якісних і спеціальних марок на агрегатах безперервної дії. Стежить за чистотою поверхні штаби і усуває завороти кромки, розривів, складок. Стежить за температурою кислотних розчинів, активністю ванн, режимом і якістю травлення, промивання і промаслювання металу, а також за правильністю змотування штаби в рулон, вирізанням шва, відсутністю укосини, станом устаткування безперервного травильного агрегату та наявністю металу для травлення. Настроює безперервні травильні агрегати.