* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту реакторно-турбінного устаткування 4 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості устаткування, що ремонтується, технологічних систем атомних електростанцій, трубопроводів, арматури, вантажопідйомних машин і механізмів; правила, прийоми випробування устаткування та окремих його вузлів на статичне і динамічне балансування, правила гідравлічного випробування окремих труб, змійовиків; правила складання, установлення, кріплення та центрування зубчастих передач; технологію і технічні умови на складання підвісок касет з паливом, ремонт і заміну каналів реактора; вимоги до посудин, трубопроводів, працюючих під тиском та з радіоактивним середовищем, до фланцевих з'єднань, ущільнених поверхонь в арматурі, такелажних споруд, оснащення, вантажопідйомних машин і механізмів; норми на спрацювання окремих елементів та деталей реакторно-турбінного устаткування, арматури; правила вибраковування труб, спрацьованих вузлів обертових механізмів; методи термообробки зварних стиків і місць згинів труб з легованої сталі; санітарні норми та граничнодопустимі концентрації шкідливих речовин і випромінювання; правила виконання такелажних робіт у цеху.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує розбирання, ремонт, реконструкцію, складання, випробування, регулювання та налагодження складних вузлів, деталей та механізмів реакторно-турбінного устаткування, арматури, вантажопідйомних машин і механізмів, розвантажувально-завантажувальної та перевантажувальної машин із заміною деталей, слюсарне оброблення деталей за 6 - 7 квалітетами (1 - 2 класами точності) з підганянням та доведенням, перевірку в роботі механізмів, що обертаються, визначення розміру вібрації та причин, що викликає їх, та їх усунення. Проводить розмічання особливо складних деталей, визначення придатності деталей до подальшої роботи, можливість їх відновлення. Виявляє дефекти, визначає причини та ступінь спрацьованості вузлів і деталей устаткування і арматури. Складає дефектні відомості на устаткування. Перевіряє в роботі вузли основного й допоміжного устаткування після ремонту та проводить здавання його в експлуатацію. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання та установлення особливо складних і відповідальних вузлів, деталей і елементів устаткування, ремонт механічної частини електроприводів арматури з двосторонньою муфтою обмеження крутного моменту.

Приклади робіт
Арматура - ремонт головних запірних засувок. Армоканат - бракування, демонтаж. Вентилятори - заміна підшипників. Вузол паророзподілення - ремонт і налагодження. Газодувки - ремонт ротора, вимір зазорів. Домкрати ДГ650/1200 - розбирання, ремонт, складання. Каналоутворювачі купольної і циліндричної частини оболонки - перевірка геометрії, вимірювання довжини. Компенсатори об'єму - ремонт кріплення трубок електронагрівача, заміна блоків. Конденсатори - заміна трубок. Коуш натяжний - дефектація, монтаж. Маніпулятори - ремонт, складання, випробування в роботі. Машина видавання пучків ВМ-456 - ремонт, складання складних вузлів і деталей, випробування в роботі. Насоси головні циркуляційні, насоси всіх типів - обтягування головного роз'єму, усунення биття, випробування під навантаженням. Парогенератори - ремонт, випробування. Підшипник - розбирання, заливання, перевірка зазорів, складання. Реактори - розбирання трубопроводів і патрубків термоконтролю, ремонт, складання. Ротори турбін - спарювання напівмуфт, перевірка зазорів. Система контролю герметичності оболонки - регулювання і ремонт. Система регулювання турбоагрегату - ремонт і налагодження. Устаткування спецводоочищення - виявлення дефектів, ремонт, випробування. Чохли касет - виготовлення, ремонт і перезавантаження.