* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інженер-інструктор бортовий I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва інженера бортового цивільної авіації. Стаж роботи за професією інженера бортового авіаційної ескадрильї II категорії (інженера-інструктора бортового II категорії) - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції та інші керівні документ Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), що регламентують роботу з льотно-технічної експлуатації повітряних суден цивільної авіації; техніку, яку експлуатує; положення про інженерно-технічну службу; рівень професійної підготовки бортінженерів-інструкторів льотного загону; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; у разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує льотну експлуатацію авіаційної техніки, виконання бортінженерами вимог керівництва з льотної експлуатації та керівних документів, які регламентують льотно-технічну експлуатацію повітряного судна. Проводить з льотним складом загону заняття з вивчення силових установок систем та обладнання повітряного судна, технологію роботи бортінженера та його дії у особливих випадках польоту. Аналізує причини відмов авіаційної техніки та передумови льотних подій, матеріали та засоби об'єктивного контролю. Планує та запроваджує заходи з усунення наявних недоліків у роботі бортінженера. Бере участь у розслідуванні авіаційних подій. Розроблює дії з їх запобігання. Проводить перевірку теоретичних знань та практичних навичок бортових інженерів-інструкторів та льотного складу загону. Контролює передпольотну підготовку екіпажів, бере участь у післяпольотних розборах. Запроваджує єдину методику виконання польотів. Вивчає, поширює та узагальнює передові методи роботи інженерів бортових. Бере участь в інспекторських оглядах авіаційної техніки та виконує контроль за якістю її підготовки до сезонної навігації. Проводить заняття на тренажерах з бортінженерами загону, контролює їх проведення іншими спеціалістами. Забезпечує якісну підготовку молодих працівників, бере участь у відборі кандидатів з числа інженерів бортових для перенавчання на нові типи повітряних суден, висунення на інструкторську роботу тощо. Контролює ведення бортових журналів, журналів повітряних суден, а також польотної та технічної документації. Оформлює документи на допуск інженерів бортових до самостійних польотів та акти періодичних перевірок екіпажів.