Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Бортоператор вантажних літаків", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва бортоператора. Стаж роботи в галузі управління повітряним рухом - не менше 1 року. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; накази, постанови, керівництва, інструкції та їхні керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), що регламентують роботу із забезпечення радіозв'язку повітряного судна цивільної авіації; устаткування вантажної кабіни (багажних відсіків) повітряного судна та правила його експлуатації відповідно до керівництва з льотної експлуатації; правила завантаження, розміщення і кріплення вантажів; порядок оформлення необхідної документації; правила перевезення та збереження вантажів, пошти та багажу; положення про службу бортоператорів; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює відповідно до перевізних документів і центрувального графіка наявність, розміщення і кріплення вантажів і справність їх упакування. Своєчасно доповідає командиру повітряного судна про несправності устаткування. Вживає заходів для забезпечення цілості повітряного судна і розміщених на його борту вантажів. Доповідає по закінченні польоту командиру повітряного судна свої зауваження. Вимагає від працівників інженерно-авіаційної служби усунення несправностей устаткування вантажної кабіни (багажних відсіків) повітряного судна. Вимагає від робітників служби організації перевезень розміщення і кріплення вантажів відповідно до центрувального графіка, усунення порушень упакування. Виконує вимоги КВП авіакомпанії, керівництва з льотної експлуатації та інших керівних документів у частині, що його стосується. Додержується правил передпольотного відпочинку. Другий бортоператор підпорядковується першому.