Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інженер-інспектор бортовий I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва інженера бортового 1 класу цивільної авіації. Стаж роботи за професією інженера-інспектора бортового II категорії - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органу державного управління цивільної авіації, які регламентують порядок авіаційної діяльності підприємств та авіакомпаній; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з системи державного нагляду, ведення обліку, організації праці, трудового законодавства, документи ІКАО, положення про Укравіатранс, Головну інспекцію з безпеки польотів, відділу інспектування льотної діяльності експлуатантів, накази, вказівки директора Укравіатрансу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розроблює, організовує, контролює виконання заходів щодо забезпечення безпеки польотів. Проводить інспектування авіакомпаній, авіапідприємств, льотних навчальних закладів з питань: інженерного забезпечення експлуатантів; рівня підготовки та наявність практичних навичок роботи в польоті спеціалістів відповідно до їх кваліфікації та допусків. Бере участь у роботі комісії експлуатаційних інспекцій; інспектуванні експлуатантів; розслідуванні випадків порушення вимог Повітряного кодексу України; освоєнні нових типів суден, їх обладнання та систем. Здійснює контроль за станом безпеки польотів у авіакомпаніях, авіапідприємствах, навчальних закладах цивільної авіації України, за якістю проведення теоретичних занять і льотної практики в навчальних закладах України.