Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий доменної печі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового доменної печі 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки чавуну в доменній печі; будову устаткування, яке обслуговується; хімічні та фізичні властивості сировини та палива, що надходять у доменну плавку; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує та замінює шлакові прилади, обробляє чавунну льотку, випускає чавун, готує та заправляє головний жолоб для чавуну, фурми та амбразури під час обслуговування доменних печей об'ємом 930 куб.м до 2000 куб.м під керівництвом горнового доменної печі (першого). Розбирає та набирає футляр шлакової льотки, набиває канаву та заправляє шлакові жолоби. Керує шлаковими стопорами під час випуску шлаку. Відбирає проби шлаку. Визначає ступінь нагрівання та склад шлаку, що випускається. Стежить за станом шлакової фурми та наповненням шлаковозних ковшів.