Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач сталерозливних канав 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача сталерозливних канав 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес розливання сталі; склад та властивості вогнетривких матеріалів, що застосовуються для футерування та ремонту сталерозливних ковшів; будову стопорного механізму сталерозливного ковша та устаткування розливного прольоту; поверхневі дефекти зливків, які виникають у процесі розливання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує стаціонарні сталерозливні канави у розливному прольоті для розливання зливків вагою до 600 кг з вуглецевої сталі або для розливання легованої та високолегованої сталі незалежно від ваги зливків. Готує стаціонарні сталерозливні канави для розливання дрібних зливків вагою до 600 кг з вуглецевої сталі або для розливання легованої та високолегованої сталі незалежно від ваги зливків під керівництвом готувача сталерозливних канав вищої кваліфікації. Установлює центрові, виливниці та утеплювачі на піддони. Регулює швидкість розливання металу в процесі заповнення виливниць залежно від температури і поведінки металу у виливницях. Забезпечує наявність матеріалів, що використовуються під час підготовки канави, наявність центрових, виливниць, утеплювачів, інструментів та пристроїв. Перевіряє якість підготовки сталерозливних ковшів та установки стопорів у ковші.