Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст дистрибутора 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста дистрибутора 7 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виплавки сталі та одержання шлаків необхідної кондиції; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування конвертора, призначення, будову, електричні схеми всієї керуючої та регулювальної апаратури пульта керування конвертором; хімічний склад та фізичні властивості чавуну, сталі, руди, розкислювачів та шлаку; причини виникнення несправностей в роботі конвертора та методи їх запобігання і усунення; технологічний процес рафінування чорнового феронікелю; хімічний склад та фізичні властивості чорнового феронікелю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує з пульта механізмом повороту (дистрибутором) конверторів ємкістю 250 т та більше. Керує приводом підйому та повалки конвертора, кисневою фурмою. Включає механізми з дозування та подавання сипучих матеріалів у конвертор. Керує та регулює подавання кисню у конвертор і води, що охолоджує, в зону реакції. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, що характеризують процес плавки. Зливає шлак у шлакову чашу та метал у ківш. Керує штовхаючим візком, що перемішує мульдові состави в завантажувальному прольоті, завалювальною машиною, що подає мульди зі скрапом у конвертор. Стежить за справним станом механізмів. Керує з пульта процесом продування киснем чорнового феронікелю. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується.