Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Клеймувальник гарячого металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією клеймувальника гарячого металу 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи клеймувальних машин і пресів; сортамент і марки сталі, які належить клеймувати; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Клеймує та маркує гарячі зливки і заготовки різних перерізів, бандажі, колеса, труби та інші види прокатної продукції за допомогою пневматичних і ротаційних клеймувальних машин, клеймувальних пресів та ручним способом, клеймування металу в потоці на блюмінгах та великосортних станах з застосуванням пневмомолотків та у разі клеймування високолегованого металу. Готує знаки, необхідні для клеймування металу, і набирає клейма. Стежить за чіткістю і правильністю положення клейма та за справним станом клеймувальних машин і пресів. Змащує та бере участь в ремонтах устаткування, що обслуговується, виявляє та усуває несправності в його роботі.