Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст електровоза металургійного цеху 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи і правила експлуатації електровоза, що обслуговується, електричну схему керування; технологічні операції на дільниці, що обслуговується; види та властивості матеріалів, що завантажуються в доменні печі; розподілення вологих матеріалів по бункерах і порядок їх завантаження на колошнику; правила перевезення рідкого та гарячого металу; слюсарну справу; установлену сигналізацію; шляхові знаки на дільниці, що обслуговується; графік обслуговування цехів та дільниць підприємства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електровозом на подаванні чавуновозних ковшів з рідким чавуном з міксерного відділення до конверторів ємкістю до 250 т і до мартенівських печей. Доставляє порожні ковші в міксерне відділення. Керує електровозом під час завантаження баддів шихтовими матеріалами, зважування навантажених баддів, доставлення їх до доменних печей та подавання порожніх баддів до місця навантаження в неповністю механізованих доменних цехах. Керує електровозом під час внутрішньоцехового транспортування металу в технологічному потоці металургійних цехів. Стежить за справним станом устаткування електровоза. Чистить електровоз та змащує вузли тертя. Виявляє та усуває несправності в роботі електровоза, що обслуговується, бере участь в його ремонтах.