Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Контролер у виробництві чорних металів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією контролера у виробництві чорних металів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва на дільниці, що обслуговується; будову і правила технічної експлуатації контрольно-вимірювальних приладів та інструментів, що використовуються на дільниці; правила відбору проб для аналізів та випробувань.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює проби рідкого чавуну та сталі, вугілля, шихти, коксу, хімічних продуктів, сировини, що надходить, напівфабрикатів та палива. Контролює посадку та видачу металу із нагрівальних пристроїв відповідно до розмірів, марок сталі і плавок, правильність різання, зважування металу та готової продукції, виконує інші види контролю на невеликих виробничих дільницях. Контролює зовнішню поверхню та шаблонує, перевіряє правильність маркування та фарбування металу і труб відповідно до державних стандартів і технічних умов. Здійснює перископний та стилоскопний контроль якості металу і труб. Контролює якість металу іскрою. Готує продукцію для здійснення технічного контролю; зважує, кантує, штабелює тощо. Обліковує відібрані труби, маркує їх та заповнює рапорти випробувань. Обліковує готову продукцію на дільниці, що обслуговується, і оформляє необхідну документацію.