Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст скрепера 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста скрепера 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і технічні характеристики тягачів причіпного або навісного обладнання, двигунів, пристроїв; систему керування скреперами; установлену сигналізацію під час роботи і руху; правила дорожнього руху, розроблення і переміщення ґрунтів різної категорії при різній глибині розроблення; основні знання про ведення відкритих гірничих робіт; властивості гірських порід; допустимі кути спуску й піднімання обслуговуваного обладнання; правила складання дефектної відомості на ремонт обладнання; системи змащування, живлення й охолоджування двигунів внутрішнього згоряння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує причіпними і самохідними скреперами з двигуном потужністю понад 44,2 до 73,6 кВт (60 до 100 к.с.) під час розроблення, переміщення і складування гірничої маси, ґрунту на відкритих гірничих роботах. Забезпечує технічно правильне розроблення вибоїв і ефективне використання скрепера, укладає ґрунт у вибраний простір та у відвал. Оглядає і заправляє тягачі пальними і мастильними матеріалами. Стежить за засобами вимірювання, міцністю канатів, блоків, буксирів, кріпленням вузлів і гальмівними пристроями. Змазує тертьові частини і деталі. Бере участь в усіх видах ремонту тягача, причіпного або навісного обладнання. Веде журнал огляду і ремонтів обладнання. Складає дефектні відомості на ремонт.