Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Мийник-прибиральник рухомого складу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією мийника-прибиральника рухомого складу 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи і прийоми промивання і прибирання із застосуванням різних мийних розчинів; склад і способи приготування розчинів, що застосовуються; правила користування підйомно-транспортними засобами; правила біотермічного знезаражування та спалювання у спеціальних печах гною та сміття; правила техніки безпеки під час роботи на залізничних коліях.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зовнішнє і внутрішнє очищення, обтирання, прибирання та обмивання з протиранням скла локомотивів, пасажирських вагонів, електро- і дизель-поїздів, автобусів, трамваїв і тролейбусів вручну із застосуванням пристроїв і різних розчинників, паст, бензину і гасу згідно з санітарно-гігієнічними вимогами їх оброблення. Здійснює очищення і гаряче промивання вручну піввагонів під навантаження вугілля. Очищає, продуває, обтирає і обмиває деталі і вузли під час ремонту залізничного рухомого складу із застосуванням розчинників, бензину і гасу. Готує мийні розчини. Транспортує, укладає, біотермічно знезаражує і спалює у спеціальних печах гній та сміття. Прибирає території дезінфекційно-промивальних станцій і пунктів, пунктів комплексного підготування вагонів.