Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Контролер-касир 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта з присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією контролера-касира 3 розряду без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією контролера-касира 2 розряду не менше 1 року та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 3 розряду.

Знає та застосовує у діяльності: форми розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками; асортимент, класифікацію, характеристику і призначення товарів; правила розшифрування артикулів, штрихового коду товару; порядок роботи в системі єдиного вузла розрахунку; порядок ведення касового журналу та складання касової звітності; технічні засоби штрихового кодування та їх характеристики; порядок та умови маркування товарів внутрішніми штриховими кодами; методи визначення якості товарів; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ознайомлюється з асортиментом товарів на складі, бере участь в його одержанні. Готує товари до продажу: перевіряє їх найменування, кількість, сортність, ціну, розпаковує, оглядає зовні, перебирає, протирає, заповнює і прикріплює ярлики цін до товарів, розміщує і викладає товари за групами, видами, сортами з урахуванням правил товарного сусідства, частоти попиту. Повідомляє адміністрацію про надходження товарів, які не відповідають маркуванню. Обслуговує покупців із застосуванням технічних засобів штрихового кодування. Перевіряє наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах; проводить ідентифікацію товарів. Консультує покупця про ціну, властивості, якість товарів та ціни на них, пропонує нові та взаємозамінні товари, а також товари супутнього асортименту. Надає покупцям допомогу в пакуванні товарів. Контролює своєчасне наповнення асортименту товарів. Бере участь в оформленні прилавочних і внутрішньомагазинних вітрин. Веде касовий журнал, складає касову звітність. Бере участь у підготовці товарів до інвентаризації.