* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Бригадир відділення відцентрових машин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Спеціальна підготовка в галузі управління. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи у відділенні за професією робітника 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виливання та відпалювання труб з різних марок металів; властивості металів та методи механічних випробувань; властивості стрижневої (формувальної) суміші для виготовлення стрижнів розтруба (форм); методи перевірки та випробувань металоформ; методи випробувань та контролю труб, що виготовляються; будову та принцип роботи відцентрової машини, пневмо- і гідропристроїв та апаратів, що встановлені на машині.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організує роботи та веде технологічні операції з виливання труб на двох та більше відцентрових машинах. Регулює температуру металу в розливному ковші залежно від діаметра труб, що відливаються у відділенні, та бере участь у заливанні кокілю рідким металом. Установлює тривалість обертання кокілю до моменту кристалізації металу. Веде контроль за кристалізацією металу та вийманням труб із кокілю, правильністю постановки стрижня і експлуатацією кокілю, відпалом труб. Бере участь в ремонтах кокілю і жолобів та в заміні їх залежно від розміру труб, що відливаються в відділенні. Настроює відцентрову машину, її пневмо- і гідропристрої, бере участь в їх ремонтах. Контролює якість труб, що відливаються, виготовляє форми і стрижні розтруба та організує подавання їх до машини.